Technológie

Naše centrum disponuje najmodernejším prístrojovým a materiálovým vybavením, Zároveň sme odborným referenčným pracoviskom renomovaných dentálnych spoločností. To znamená, že všetky nové technológie pripravené na uvedenie na slovenský trh, sú exkluzívne predstavené práve v našej ambulancii.

Cerec CAD - CAM technológia

Digitálny skener Cerec PRIME SCAN umožňuje zhotovenie digitálnych odtlačkov, ktoré sa upravia v špeciálnom 3D softvéri. Pomocou virtuálneho dizajnu môžeme v počítači navrhnúť virtuálnu korunku (resp. mostík) a následne ju vyfrézovať na počítačom riadenej fréze. Táto technológia umožňuje zhotovenie protetickej práce (korunky, mostíka) vo veľmi krátkom čase - v podstate na počkanie.

Anaeject

Priekopník bezbolestnej aplikácie anestézie 
 

Apexlocator

Prístroj, ktorý lokalizuje hrot koreňa zuba v koreňovom kanáliku počas koreňového ošetrenia

Intraorálna kamera

Umožňuje detailné zobrazenie zubného kazu a sledovať priebeh ošetrenia na monitore

Turbínové násadce a kolienka

Najmodernejšie produkty japonskej firmy NSK a švajčiarskej firmy Bien Air. Osvetlenie sprehľadňuje opreračný priestor. Špecialný systém chladenia vodou zabraňuje prehrievaniu zuba pri vŕtani a tým znižuje bolestivosť.

Minimálne invazívna terapia

Špeciálny spôsob preparácie zubných kazov pomocou miniatúrnych diamantových vrtákov a ich následné plombovanie. Šetria zdravé zubné tkanivá

Koferdam

moderný spôsob izolácie slín a tekutín zabezpečujúci suché pracovné pole, ktoré je dôležité pre zhotovenie kvalitných výplní. Je použiteľný aj pri nepriaznivých podmienkach ako nadmerne zvýšená tvorba slín a veľký jazyk
 

Protaper

Najmodernejší rotačný systém švajčiarskej firmy Dentsply pre ošetrenie koreňových kanálikov. Umožňuje vybratie nervu a zaplnenie aj zakrivených koreňových kanálikov.
 

Panoramatický RTG prístroj

Panoramatický snímok umožňuje komplexný pohľad na zuby, ústnu dutinu, prínosové dutiny, čeľusť a sánku. Pre lekára má väčší prínos ako samotná zdravotná karta, pretože je vidieť nielen to, čo je v ústach spravené a ako, ale aj to, čo treba urobiť.

Air flow

Profesionálne čistenie zubov pomocou špeciálneho prášku prúdiaceho pod vysokým tlakom vzduchu a vody. Tzv.pieskovanie. Očistí aj ťažko prístupné miesta.

ZOOM II AP

Najmoderneší americký systém profesionálneho bielenia zubov. Možnosť vybielenia až o 8 odtieňov v priebehu 45 minút.

Vita Easy Shade

Prístroj na presné určenie farby pomocou počítačom riadeného spektrofotometra. Umožňuje meranie farby zuba aj vo viacerých vrstvách.Výsledná farba nového zuba je na nerozoznanie od okolitých zubov.

Ultrazvuk

Odstraňovanie nánosov zubného kameňapomocou ultrazvuku.